Egy-két-há – most! – számol a mentőápoló, és a hordágyon fekvő beteg szinte észrevétlenül, rázkódás nélkül kerül át a vizsgálóasztalra. Gyors, pontos, rutinos mozdulatok, csakúgy, mint kedvenc sorozatomban, a nem véletlenül népszerű Vészhelyzetben. Bizonyára izgalmasnak is találnám, és érdeklődve várnám a folytatást, ha a hordágyon történetesen – nem én feküdnék…
Test és lélek
- Kategória: Test és lélek
Családunkban soha nem fordult elő egyetlen rákos megbetegedés sem. Ráadásul én magam is mindig felelősségteljesen, egészségesen éltem. Így – amikor a nőgyógyászom a következőt javasolta: „elég, ha a mellét otthon tapintással ellenőrzi, nincs szüksége mammográfiára” – vakon megbíztam benne. Mekkora könnyelműség volt!
- Kategória: Test és lélek
Vekkercsörgés riaszt fel álmomból. Amint az órára pillantok pánik fog el: a férjem, Phil, rosszul állította be az ébresztést! Hogy időt spóroljunk, mindketten beállunk a zuhany alá, így talán nem késsük le a gépet. De utána rájön, fogalma sincs róla, hová tette előző este a kocsikulcsot. Nem probléma. Megyünk az enyémmel.


Újratervezés…
„A férjem egyszer említette: ha a gyerekekkel egyedül maradnék, nem szeretné, hogy özvegyként éljek, lépjek tovább. Emlékszem, még toporzékoltam is: »Miért kell nekem ilyenekről beszélned?! Soha többé nem akarok erről hallani!«”
Együdné Kéki Piroska megható történetét olvashatják gyászról, hite újraépüléséről, négy gyermekről való gondoskodás kihívásairól – és végül arról, hogyan találtak egymásra mostani férjével, és hogyan alkotnak együtt új, mozaikcsaládot.
Vigyázzunk a szánkra
„Megható személyes tapasztalataim vannak arról, hogy életem egy-egy nehéz helyzetében egy szívből jövő, igaz mondat, néha csupán néhány szó milyen mélyen meg tudott vigasztalni. Bátorított, életkedvvel töltött el, vagy éppen megintett és újra jó irányba terelt.”
A cikk írója sorra veszi, honnan is erednek szavaink, milyen építő vagy romboló munkára képesek, és milyen segítséget találhatunk ahhoz, hogy gondolkodásmódunkon, rossz beidegződéseinken és szófordulatainkon változtatni tudjunk.
Őszintén a rákról – egy orvosnő szemével

Már Hippokratész is megmondta, hogy a betegségek többsége összefügg az életmódunkkal. Számít, hogy mit és mennyit eszünk, mennyit mozgunk, és hogyan reagálunk az élet nehézségeire. Azonban még ha egészségesen táplálkozik is az ember, sokat mozog, ha békességben van a lelke Istennel és az embertársaival, az sem nyújt teljes garanciát.
Cikkünkben olvasóink sok hasznos információt találnak arról, milyen segítséget nyújthatunk, ha a környezetünkben valaki váratlanul ijesztő diagnózist kap.